Po latach zdobytych doświadczeń wiem, że nie ma jednego uniwersalnego sposobu na cyfrową transformację firmy. Jest za to szereg dobrych praktyk i technologii, które w połączeniu z naszym doradztwem strategicznym, tworzą przepis na przedsiębiorstwo jutra.
Jak cyfrowa transformacja może rozwinąć Twój biznes? Jak przeprowadzić ją bezboleśnie, by szybko liczyć zyski, a nie straty? Nie ma prostych odpowiedzi. Nie ma uniwersalnych planów do skopiowania. Nie ma rozwiązań gwarantujących sukces.
Dzięki nowoczesnej strategii transformacji cyfrowej, nowemu modelowi biznesowemu i dobraniu odpowiednich narzędzi technologicznych – pomogę Twojej firmie zrobić odważny krok w cyfrową przyszłość!
Dzisiaj każda firma jest firmą technologiczną. Bez nowoczesnych rozwiązań nie zadbasz o wysoki poziom obsługi klientów, nie zapewnisz sprawnego przepływu informacji, nie będziesz mieć pod ręką aktualnych wyników. Ale sam wybór technologii i ich wdrożenie nie gwarantują sukcesu. Jak zatem stworzyć przedsiębiorstwo jutra?
Cyfryzacja to megatrend, który determinuje przyszłość biznesu. Żadna firma chcąca konkurować na rynku nie może go lekceważyć. Niestety coraz więcej przedsiębiorców decyduje się wdrażać pojedyncze technologie czy punktowe rozwiązania w nadziei na spektakularne efekty. To błąd!
Działanie na oślep, bez strategii i bez holistycznego spojrzenia na organizację nigdy nie przełoży się na lepsze wyniki biznesowe. Aby skutecznie przeprowadzić proces cyfrowej transformacji i zmienić organizację w inteligentny biznes, potrzebujesz strategii. To Twój punkt wyjścia do stabilnego wzrostu w cyfrowej erze i milowy krok do stworzenia przedsiębiorstwa jutra!
Transformacja cyfrowa wspiera realizację strategii organizacji, odnosi się do osiągnięcia trwałej poprawy wydajności, zmiany sposobu myślenia pracowników i utrwalenia nowej kultury organizacyjnej. Odpowiednio przeprowadzona transformacja umożliwia skuteczną digitalizację firmy. Jeśli nawet przedsiębiorstwo zainwestuje w najnowocześniejsze rozwiązania cyfrowe, ale nie zadba o wdrożenie pracowników w proces zmian, najpewniej nie osiągnie zwrotu z inwestycji. Digitalizacja firmy jest więc wykorzystaniem technologii cyfrowych, a sama transformacja cyfrowa – przystosowaniem członków zespołów do jej efektywnego wykorzystania.
Na transformację cyfrową składa się szereg modyfikacji działań organizacyjnych i biznesowych. Obejmuje ona stosowanie rozwiązań z dziedziny sztucznej inteligencji, Internetu Rzeczy (IoT) czy Przemysłu 4.0. Zazwyczaj sprowadza się to do wdrożenia dopasowanego systemu ERP i pozwala na sprawne gromadzenie, analizowanie oraz przetwarzanie danych i informacji z całego przedsiębiorstwa.
Cyfrowa transformacja biznesu nie należy do zadań łatwych. Mnogość zagadnień i ich skomplikowanie sprawiają, że trudno nawet wskazać jej jednoznaczną definicję. Jedno jest pewne – praktyka pokazuje, że transformacja cyfrowa jest konieczna, aby utrzymać się na rynku. Z tego względu decyduje się na nią coraz więcej przedsiębiorstw.
Jakie są etapy transformacji cyfrowej?
Cyfrowa transformacja biznesu wymaga starannych przygotowań, jeśli rzeczywiście ma przynieść zysk w długim okresie. Jak wyglądają poszczególne etapy transformacji firmy?
Przede wszystkim określ obecnie dostępne zasoby. Znajdź procesy, które mają największy wpływ na działania operacyjne i oceń, jak trudno będzie przeprowadzić ich transformację. Oceń również stopień cyfryzacji maszyn i efektywność stosowanego systemu zarządzania danymi. Jeżeli bazy wciąż korzystają z pamięci dyskowych, potrzebujesz skalowalnego systemu ERP.
Transformacja cyfrowa może, a nawet powinna, postępować powoli. To działanie ma w końcu na celu usprawnienie działania firmy, a nie zatrzymanie jej działania. Technologie są projektowane z myślą o skalowaniu i rozwoju i mają budowę modułową. Zacznij transformację od tych najmniej skomplikowanych procesów operacyjnych.
Zaplanuj, w jaki sposób ma przebiegać migracja. Określ kilka osiągalnych celów i zadbaj o rozważne zarządzanie zmianami. Na tym etapie warto zasięgnąć rady specjalistów, którzy przeprowadzili z sukcesem niejedną transformację.
Pamiętaj, że każdy człowiek ma swoje przyzwyczajenia. Cały proces przebiegnie pomyślnie wyłącznie wtedy, gdy pracownicy będą w niego zaangażowani. Osiągniesz to, jeśli będziesz słuchać ich pomysłów i opinii. Rozwiewaj ich wątpliwości i podkreślaj korzyści – na przykład ograniczenie powtarzalnych zadań.
Przenieś biznes do Internetu!
Transformacja cyfrowa to znaczące usprawnienie działań przedsiębiorstwa na każdym polu. Stąd już tylko krok likwidacji wąskich gardeł i od znacznego wzrostu zysków. Prawidłowo przygotowana firma jest konkurencyjna i może aktywnie pozyskiwać nowych klientów bez obaw o przestoje.
Pandemia koronawirusa utwierdza w przekonaniu, że Internet to obecnie najskuteczniejszy sposób na powiększanie udziału w rynku. Przenieś biznes do internetu i skaluj swoje przedsiębiorstwo – trwale, bez obaw i z satysfakcjonującą szybkością!
Z przyjemnością poświęcę swój czas aby spotkać się z Tobą i niezobowiązująco porozmawiać o metodyce i doradztwie.
Zarezerwuj bezpłatne spotkanie już dziś! Wybierz termin najlepszy dla Ciebie!
Z przyjemnością poświęcę swój czas aby spotkać się z Tobą i niezobowiązująco porozmawiać.
Zarezerwuj spotkanie już dziś!